Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

żółte światła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • żółte światła

    adamwo, czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki żeby auto jeździło. Kolega pojechał i VRS stoi.. ale to inna historia. Ważne żeby Twój dawał radość z tych 290 Liczę, że się pochwalisz po wizycie :diabelski_usmiech

  • #2
    żółte światła

    zamontowałem zabronione do reflektorów żółte h7 Osram All Season, testowałem normalne żarówki we mgle i AS różnica w widoczności jest duża, od stycznia 2010 żółte światła są ustawowo zabronione i nie mogę nigdzie znaleźć argumentacji dlaczego? może ktoś mądry się tu znajdzie i to wyjaśni powiem jeszcze tyle że żarówki bardziej spełniają swoją funkcję i przyjemniej się jeździ widok w nocy nie jest męczący tzn nie ostry, dlatego akurat w dupie mam ten przepis który zabrania używania żółtych żarówek, podpowiem jeszcze że mam zamiar dokupić do jazdy dziennej żółte H8 Nokya żeby było w komplecie i bryndzowato nie wyglądało Attention Required! | Cloudflare , chcę pokazać w ten sposób trochę wolności -nie szkodliwej wolności- której zabrania nam Europa bo zakaz żółtych świateł dotyczy naszego kontynentu a ściślej UE, jedni powiedzą że obciach wiocha, drudzy policja zabierze dowód, trzeci powiedzą że......?, mi się podoba a wam?
    miałem założyć temat odnośnie zółtych żarówek szanowni administratorzy, ale myślę że tu się wszystko rozwinie lub zwinie
    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

    Komentarz


    • #3
      mascotte,

      Koniec z żółtymi światłami
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez LUKI
        ale dlaczego koniec z żółtymi światłami uzasadnienia nie widać, z wiejskimi chińskimi ksenonami można jeździć, a z zółtymi z homologacją nie można jeździć? ustawodawca nigdzie tego nie uzasadnił, w komentarzu do ustawy paragrafu powinien to uzasadnić, a wyszło tzw. widzi mi się
        Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mascotte
          w dupie mam ten przepis
          Jakie to typowo polskie. Przepisy działają selektywnie, jak nam któryś nie pasuje, to się go olewa. DLATEGO W TYM KRAJU ZAWSZE BĘDZIE TAKA CH*A!
          Żeby tylko kiedyś nie trafił w twoją żonę/matkę/dziecko idiota, który na znak protestu przeciw ograniczeniom będzie zapinkalał 140km/h przez miasto.
          Nie możesz po prostu przyjąć do wiadomości, że nie wolno?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mac_aaron
            Zamieszczone przez mascotte
            w dupie mam ten przepis
            Jakie to typowo polskie. Przepisy działają selektywnie, jak nam któryś nie pasuje, to się go olewa. DLATEGO W TYM KRAJU ZAWSZE BĘDZIE TAKA CH*A!
            Żeby tylko kiedyś nie trafił w twoją żonę/matkę/dziecko idiota, który na znak protestu przeciw ograniczeniom będzie zapinkalał 140km/h przez miasto.
            Nie możesz po prostu przyjąć do wiadomości, że nie wolno?
            argument do tych świateł poproszę i dlaczego dajemy się uwodzić durnym przepisom nie tylko temu ale innym jak barany, widzę że nie zrozumiałeś tematu, i nie gadaj jak Niemiec jakie to typowo polskie
            Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

            Komentarz


            • #7
              Temperatura barwowa światła – dlaczego jest tak ważna? [oświetlenie]
              masz a następnym razem spróbuj pogooglować zanim zaczniesz się ciskać :twisted:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mac_aaron
                Temperatura barwowa światła – dlaczego jest tak ważna? [oświetlenie]
                masz a następnym razem spróbuj pogooglować zanim zaczniesz się ciskać :twisted:
                słuchaj nie ciskam się ale szukam realnego wytłumaczenia tego zakazu, ciśnienie boczne to w Tobie się jakieś wyzwoliło, a to co zalinkowałeś to jakoś mnie nie przekonuje cytat z twojego linka : Światło żółte emitowane przez reflektory przeciwmgielne charakteryzuje się najmniejszym rozpraszaniem, dzięki czemu jest korzystne do jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych i przy słabej widzialności.
                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mascotte
                  Tobie się jakieś wyzwoliło
                  Może i tak, ale jak napisałem wcześniej wkurza mnie wybiórcze stosowanie przepisów "bo tak". Popracowałbyś na moim miejscu posłuchał 50 razy dziennie ludzi chcących kupić lek na receptę bez jej posiadania to może też miałbyś inne podejście do stosowania prawa. "ale dlaczego", "ale to nieszkodliwe", "nie chce mi się do lekarza", "to mi ostatnio pomogło", "zapomniałem leku z domu" - naród jest nauczony kombinowania i olewania przepisów. "Niepodpisana karta nie może Pani nią płacić. Ale dlaczego?"
                  Każdemu trzeba udowadniać, że nie ma racji. Na zachodzie jest przepis i się go przestrzega, raczej ludzie nie wnikają po co ktoś to wymyślił. I co, gorzej mają z tego powodu? Wydaje mi się, że mają lepiej i to właśnie między innymi dzięki poszanowaniu prawa.

                  Zamieszczone przez mascotte
                  Światło żółte emitowane przez reflektory przeciwmgielne charakteryzuje się najmniejszym rozpraszaniem, dzięki czemu jest korzystne do jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych i przy słabej widzialności.
                  Wybrałeś sobie fragment artykułu, który poparł twoją tezę... Tymczasem najważniejsze z tego linka jest:
                  "Pręciki odpowiadają za postrzeganie obrazu czarno-białego przy słabym oświetleniu (...) są najbardziej czułe na światło niebieskie, dlatego dąży się do uzyskania odpowiednich temperatur barwowych odpowiadających temu światłu, by uzyskać odpowiednią widoczność w nocy"
                  A teraz odpowiedz sobie na pytanie, ile razy w roku jeździsz w trudnych warunkach - silny deszcz, śnieżyca, a ile razy w normalnych ciemnościach?

                  Komentarz


                  • #10
                    mac_aaron, nie irytuj się, są przepisy które są naprawdę głupie takie jak wciskanie ludziom żarówek energooszczędnych mimo że nie są takie oszczędne i zdrowe dla środowiska, tak samo jak zmiana czynnika klimatyzacji czy ostatnio zmniejszenie mocy odkurzaczy bo za dużo prądu żrą. Ale wracają co tematu żółtych żarówek, miałem okazję jechać w środku w aucie z żółtymi żarówkami i powiem że widoczność w deszcz, mgłę jest "super" ale jeżeli ma ktoś to władowane w mijania to jadąc z naprzeciwka trochę wali po gałach ale to niemal że norma Gorzej dają jakieś badziewia w lampie oraz złe ich ustawienie. Ja osobiście żółtych bym nie założył na światła mijania, na drogowe musiałbym głębiej pomyśleć ale na przeciwmgielne jak najbardziej bym założył.

                    Komentarz


                    • #11
                      szanowni koledzy chciałbym żeby ten temat został racjonalnie rozstrzygnięty dlatego go założyłem, żeby głupi urzędnicy przeżyli godzinę życia w drodze za kierownicą a później konstruowali przepisy, dlatego założyłem żółte bo lepiej się widzi we mgle, jeszcze zimy nie ma, popatrzę jak będzie w czasie śnieżycy czy na białej drodze i doprecyzuję wontek
                      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam nadzieję, że wszystko się sprawdzi i postawisz na swoim

                        Komentarz


                        • #13
                          :cry:
                          Zamieszczone przez michau52
                          Mam nadzieję, że wszystko się sprawdzi i postawisz na swoim
                          tu nie chodzi o postawienie na swoim, tylko pokazanie w jakich oparach absurdów żyjemy, dlaczego zakazuje się czegoś co jest dobre i od lat sprawdzone? w jakich to czasach przyszło żyć...... :cry:
                          Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mascotte
                            :cry:
                            Zamieszczone przez michau52
                            Mam nadzieję, że wszystko się sprawdzi i postawisz na swoim
                            tu nie chodzi o postawienie na swoim, tylko pokazanie w jakich oparach absurdów żyjemy, dlaczego zakazuje się czegoś co jest dobre i od lat sprawdzone? w jakich to czasach przyszło żyć...... :cry:
                            Z absurdami spotykamy sie na kazdym kroku. SS dla dzisiejszych silnikow moze nie byc dobrym rozwiazaniem ale ktos na tym biznes robi wiec to wstawiaja. To samo pewnie ma sie do tych zoltych swiatel czy zarowek energooszczednych. Ale co z tego? Mozesz sobie wydlubac SS, zalozyc zolte swiatla i w domu palic lampy na rope ale co z tego? Nic nikomu nie udowodnisz. Rebelia nazwac tez tego nie mozna. W przypadku tego nieszczesnego SS usuniesz to Ty zyskasz ale ludzie beda to i tak mieli kompletnie w dupie i tym bardziej koncerny. Ze swiatlami moim zdaniem Twoj bunt zakonczy sie przy pierwszym zatrzymaniu przez drogowke (robiac przeglad mozesz zakladac przepisowe oswietlenie wiec dowod rejestracyjny podpic nie jest problemem), prawo to prawo i nalezy go przestrzegac. Moim skromnym zdaniem otwierajac ten watek pokazales absurd i glupote kogos u gory ale zakladajac do auta to poprostu szkolisz sie w coraz to szybszej wymianie swiatel ze zwyklych na zolte , z zoltych na zwykle, ze zwyklych na zolte .... i tak az do usrania :shock:

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ruta82
                              Zamieszczone przez mascotte
                              :cry:
                              Zamieszczone przez michau52
                              Mam nadzieję, że wszystko się sprawdzi i postawisz na swoim
                              tu nie chodzi o postawienie na swoim, tylko pokazanie w jakich oparach absurdów żyjemy, dlaczego zakazuje się czegoś co jest dobre i od lat sprawdzone? w jakich to czasach przyszło żyć...... :cry:
                              Z absurdami spotykamy sie na kazdym kroku. SS dla dzisiejszych silnikow moze nie byc dobrym rozwiazaniem ale ktos na tym biznes robi wiec to wstawiaja. To samo pewnie ma sie do tych zoltych swiatel czy zarowek energooszczednych. Ale co z tego? Mozesz sobie wydlubac SS, zalozyc zolte swiatla i w domu palic lampy na rope ale co z tego? Nic nikomu nie udowodnisz. Rebelia nazwac tez tego nie mozna. W przypadku tego nieszczesnego SS usuniesz to Ty zyskasz ale ludzie beda to i tak mieli kompletnie w dupie i tym bardziej koncerny. Ze swiatlami moim zdaniem Twoj bunt zakonczy sie przy pierwszym zatrzymaniu przez drogowke (robiac przeglad mozesz zakladac przepisowe oswietlenie wiec dowod rejestracyjny podpic nie jest problemem), prawo to prawo i nalezy go przestrzegac. Moim skromnym zdaniem otwierajac ten watek pokazales absurd i glupote kogos u gory ale zakladajac do auta to poprostu szkolisz sie w coraz to szybszej wymianie swiatel ze zwyklych na zolte , z zoltych na zwykle, ze zwyklych na zolte .... i tak az do usrania :shock:
                              dobry post dziękuję
                              Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X